ПАРЄ схвалила антикорупційну резолюцію

Опубликовано в Политика
26.04.2018 12:31

Парламентська асамблея Ради Європи схвалила резолюцію про подальші дії під час термінових дебатів у четвер, 26 квітня, щодо звіту Зовнішньої слідчої групи про випадки корупції в ПАРЄ. Резолюція здобула переконливу підтримку: за неї проголосувало 123 депутати, 9 було проти, 10 утрималися

Як пише "Європейська правда", асамблея визнала факт системної корупції, подякувала за результати роботи слідчій групі та доручила регламентному комітету розробити зміни до правил та процедур Асамблеї. Окремо була затверджена поправка про те, що підкуп та незаконний вплив на депутатів вчиняв не лише Азербайджан, якому присвячена доповідь слідчої групи.

Також резолюція пропонує національним делегаціям, політичним групам, а також урядам країн-членів вивчити висновки доповіді щодо їх депутатів та прозвітувати до кінця року про подальші дії щодо порушників.

Водночас, частина депутатів були незадоволені тим що документ має "тріумфальну тональність" і пом’якшує серйозність проблем, з якими стикнулася ПАРЄ.

"Нам нема чому аплодувати. Це (викриття системної корупції) – чорні дні для асамблеї", — заявив, зокрема, швейцарець Альфред Геєр.

Нагадаймо, що слідча група виявила системну корупцію в ПАРЄ. Зокрема виявлені факти підкупу делегатів ПАРЄ представниками Азербайджану, але проблеми не обмежуються одною країною.

Після скандалу з екс-головою ПАРЄ Педро Аграмунтом проблема корупції в ПАРЄ стала ще більш гостро. ПАРЄ та Комітет міністрів Ради Європи прийняли рішення про створення незалежної слідчої групи. До її складу увійшли колишній президент Європейського суду з прав людини Ніколас Братца, авторитетний французький суддя у відставці Жан-Луї Брурье і колишня суддя ЄСПЛ Елізабет Фура.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/parye-shvalila-antikorupciynu-rezolyuciyu-276359_.html”

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории: