Ігор Мізрах «Про княгиню Ольгу»

Опубликовано в Культура
27.03.2018 07:42

Доброго ранку, сьогодні 27 березня, і темою для нашого обговорення стане дуже відома історична особистість - княгиня Ольга.
Почнемо з того, що княгиня народилася 920 року, хоча літописи не повідомляють точний рік народження Ольги, проте пізня “Степенная книга” повідомляє, що померла вона у віці близько 80 років, що відносить дату її народження до кінця IX століття.
Приблизну дату народження повідомляє пізній «Архангелогородський літописець», який пише, що Ользі на момент шлюбу було 10 років, в хрещенні ім'я її - Олена. Вона правила з 945 до 960 року, після загибелі свого чоловіка київського князя Ігоря Рюриковича. Була Ольга перша з правителів хто прийняв християнство ще до хрещення самої Русі, вважається рівноапостольна Російської православної церкви.
У «Повісті минулих літ» - Ольга, була родом із Пскова, імена її батьків не збереглися, за Житієм вони були незнатного роду. Варязьке походження, на думку вчених підтверджується її древнескандинавским ім'ям Helga.

Картинки по запросу княгиня ольга
Уже в «Повісті временних літ», Віщий Олег одружив Ігоря Рюриковича, який почав самостійно правити з 912 року, на Ользі в 903 році, тобто коли їй вже виповнилося 12 років. Дата ця береться під сумнівом, так як, згідно Іпатіївському списку тієї ж «Повісті», їхній син Святослав народився тільки в 942 році.
Згідно з літописом, в 945 році князь Ігор гине від рук древлян після кількаразового стягування з них данини. Спадкоємцю престолу Святославу тоді було тільки три роки, тому фактичним правителем Русі в 945 році стала Ольга. Дружина Ігоря підкорилася їй, визнавши її представником законного спадкоємця престолу. Рішучий образ дій княгині щодо древлян також міг схилити дружинників на її користь. Древляни після вбивства Ігоря прислали до його вдови Ольги сватів кликати її заміж за свого князя Мала. Княгиня послідовно розправилася зі старійшинами древлян, а потім скорила їх народ.
Після розправи з древлянами Ольга почала правити Руссю до повноліття Святослава, але й після цього вона залишалася фактичним правителем, так як її син велику частину часу проводив у військових походах і не приділяв уваги правлінням державою.
Ольга була похована в землі (969) за християнським обрядом. Її онук князь Володимир I Святославич переніс (1007) мощі святих, включаючи Ольгу, в засновану ним церкву Святої Богородиці в Києві.
Дуже, цікаву роль в Київській Русі, зіграла ця княгиня, і запам'яталася, всім своїм тонким розумом, і проникливістю.
Завжди, з Вами ваш Ігор Мізрах

Последнее от

Похожие материалы (по тегу)

Другие материалы в этой категории: